עולם הריצה 28.2.2021

האתלטית האולימפית לונה סלפטר ניצחה באליפות טוסקנה בחצי מרתון, שהתקיימה בעיר סיינה שבאיטליה. לונה סיימה את הריצה בתוצאה של 1:07.09 שע', את הק''מ ה-15 לונה חצתה ב-47:17 דק', אך הרוחות החזקות השפיעו על המשך הריצה.
לונה אמרה לאחר סיום הריצה הריצה: "אני מרגישה עייפה מאוד, אבל לא יכולתי לדלג על ההזדמנות לתחרות כל כך טובה, אפילו שזה לא היה חלק מהתכנית אימונים שלי. לאחרונה התאמנתי 5 שבועות בגובה רב, זאת במטרה להתחרות בתחרות הRAK HM אשר בוטלה לצערי. לאחר ניתוח המצב עם הצוות המקצועי החלטנו לערוך בדיקה אישית בקניה על מנת להעריך את היכולת בגובה 2200 מטר. רצתי שם בזמן של 69:40 דק', תוצאה מספקת לשלב זה של העונה וההכנות, בטח בזמנים כה מאתגרים. בחצי מרתון בו רצתי היום החלטתי לאתגר את עצמי על ידי קביעת זמני ביניים למרחקים של 5 ק''מ,10 ק''מ ו-15 ק''מ. אם אני לוקחת בחשבון שרצתי היום חצי מרתון רק לאחר 9 ימים ממבחן הזמן שלי בקניה, ו-72 שעות לאחר אימון חשוב וממוקד למרתון, אז כמובן שזה היה מצוין וחשוב.
לרוץ בשדה תעופה בלי צופים עם רוח חזקה ולבד זה לחלוטין מאתגר, אבל זה חלק מהאימון המנטלי שלי, מה שחשוב לי מאוד בזמנים אלה".

לונה סלפטר, שנמצאת בעיצומן של ההכנות לקראת השתתפות בריצת המרתון האולימפי, בטוקיו 2021, קיימה אימונים בתאי גובה, בקניה ובחרה להשתתף בחצי מרתון בסיינה כריצת מבחן. בהעדר מרוצי מרתון ברחבי העולם, עקב מחלת הקורונה, לונה מתוכננת להשתתף במרתון החולה שיתקיים ב-14.3.2021 והוא מיועד רק לרצי עלית.