עולם הריצה - מגזין הריצה של ישראל

מגזין עולם הריצה נוסד באוקטובר 1982, בפתח-תקוה.
הרעיון להוציא לאור מגזין מיוחד לרצים בישראל, לא נולד כיש מאין, כרעם ביום בהיר. הרעיון נולד, התגלגל ונעצר, פשט ולבש צורה עד להורדתו מן האולימפוס לבית הדפוס. חשיבה זאת ארכה כשלוש שנים עד ליציאת סנונית עולם הריצה הראשונה בשנת 1982. באמצעים פרימיטיביים יצא לאור גיליון ריצה מספר 1, ביוזמתו המפתיעה של גד יאיר. חברו הטוב, ז'ק כהן סבר תחילה שיש להמתין עם הוצאת הגיליון הראשון אך מיד נרתם להוצאת הגיליון השני ומאז הפכו השניים למייסדים של מגזין עולם הריצה. הם השקיעו רבות כדי לקדם ולפתח את המגזין שצבר תאוצה עם חלוף השנים. 
הניסוי המהוסס של שלהי 1982 קרם עור וגידים ו"עולם הריצה" קנה לו מקום קבע בשדה העיתונות המקצועית בישראל. הייתה זו העזה מפליאה ודפוס העבודה נקבע: כל הכתיבה והעריכה בוצעה ללא תמורה וההוצאות על העיתון מצטמצמות ה"משרד" ההתחלתי היה בדירתו של ז'ק כהן, ברח' רוטשילד בפ"ת, ורק לאחר 5 שנים עבר למשרד קטן, עם ייסוד הוצאת "קזן" בע"מ, ע"י ז'ק כהן, ברח' בר-כוכבא פ"ת. באותה שנה (1983) פרש גד יאיר מעריכת המגזין וז'ק כהן הפך לעורך ראשי מנהל המגזין לאורך השנים הבאות. 
לאחר תריסר שנים, נוסף "גב" למגזין בדמות "איגוד האתלטיקה בישראל", בראשותו של שלמה בן-גל, אשר המשיך להוציא לאור את המגזין. פרופ' אורי גולדבורט, שנרתם למערכת המגזין לאורך שנות קיומו היה ליושב ראש המערכת והוביל את תכני המגזין יחד עם המנהל והעורך הראשי. בשלהי 2013 העביר פרופ' גולדבורט את השרביט לפרופ' רוני לידור, נשיא המכללה האקדמית בווינגייט, שהיה ליו"ר מערכת עולם הריצה.
מטרת עולם הריצה הייתה ונשארה להעשיר את העוסקים בענף במדעי הריצה והספורט, וכן במידע כללי על ריצה ואתלטיקה כולל: מאמרי ריצה מקצועיים, תוכניות אימונים, מאמרים במדעי הענף (תזונה, פיזיולוגיה, רפואה ופציעות ספורט, ביומכניקה ועוד), חדשות, ראיונות, ועוד.
בספטמבר 2010 סיים קובי בכמן את תפקידו כעורך הראשי לאחר שלוש-עשרה שנים של עשייה. במהלך שנים אלו ביצע קובי מהפך במגזין עולם הריצה. הוא שהפך את המגזין לצבעוני, (דבר שהיום נראה מובן מאליו), הכפיל את מספר עמודי הגיליון, הביא למנויים חדשים וכן הביא להפצתו של המגזין ברשת סטימצקי. תרומתו של קובי הייתה גם בהרחבת נושאי המגזין וגיוס צוות הכותבים המקצועי. 
את קובי בכמן כעורך ראשי ומנהל המגזין, החליף אורן בוקשטיין (החל משנת 2012) אשר עמל על הוצאת המגזין עד תחילת שנת 2017.
במהלך השנים יצאו לאור 167 גיליונות של מגזין עולם הריצה. גיליונות אלה יופיעו עתה באתר עולם הריצה.
אנו במערכת עולם הריצה, שמנו לנו למטרה, לספק לקוראים את מרב החדשות מעולם הריצה, האתלטיקה, הטריאתלון וכל נושא הכושר הגופני. צוות עולם הריצה, מונה אנשי מקצוע מן השורה הראשונה בישראל שכל מטרתם היא להעביר את הידע שלהם לקוראים מתוך אהבה לספורט.

מגזין עולם הריצה הפך להיות דיגיטלי, באתר עולם הריצה. צוות התפעול עמל על העברת 167 הגיליונות להיות זמינים דיגיטלית לציבור.
 

עולם הריצה.
מייסד המגזיןז'ק כהן